Már javában tart a 2019-es év, és megvannak a statisztikák is: ezek a legjobb drónok idén, 2019-ben amit megvehetsz! Mutatjuk a legnépszerűbb, és a legjobb specifikációval rendelkező drónokat.
A drónreptetés ma már nem csak a kőgazdagok kiváltsága. Szinte minden árkategóriában találhatsz magadnak megfelelő készüléket, amivel megannyi boldog percet okozhatsz magadnak (és családodnak, vagy akár közönségednek is).
Vannak, akik csak egy repülő készüléket szeretnének irányítani, míg mások mutatós pillanatképeket, vagy beállított felvételeket szeretnének rögzíteni egy teljesen új szemszögből, esetleg egy légi versenypályán.
A különböző drónmodellek más és más előnyöket (és néha hátrányokat) kínálnak versenytársaikkal szemben. Vannak, amelyek kamerafronton verhetetlenek, míg mások fejlett akadályelkerülő rendszerrel teszik gondtalanná és biztonságosabbá a repülés élményét. A lehetséges funkciók listája hosszú: vannak különféle feltételi és repülési módok, és sokaknak az sem mindegy, hogy hogyan láthatják azt a képet, amit a drón kamerája eszközükre közvetít.
A megannyi lehetőség tengerében még akkor is nehéz lehet a választás, ha van egy fix kereted, amin belül költekeznél. Éppen ezért kiválogattuk a legjobb drónokat, amiket 2019-ben beszerezhetsz!
Súly: 905g
Méretek (összehajtva): 214 x 91 x 84mm
Távirányító: Van
Videó: 4K@30 FPS
Fénykép: 12MP
Akkumulátor: 31p
Hatótáv: 8km
Csúcssebesség: 72km/h
Pozitívumok
• Rendkívül kompakt
• Optikai zoom
• Tele szoftverfunkciókkal
Negatívumok
• Nincs 4K@60 FPS
• Kissé borsos ára van
A Mavic drónok második generációját 2018 vége felé mutatta be a DJI. A nagysikerű Mavic Pro utódai az előző modell minden pozitívumát megörökölték, ráadásul egy helyett két változat is a piacra került (ezekről lejjebb bővebben is szót ejtünk).
Az új Mavicek egyik leglátványosabb tulajdonsága, a hyperlapse funkció (egy mozgó timelapse felvétel), ami a levegőben még bámulatosabb lehet, mint a földön. A Mavic drónok (az összes Mavic drón) sajátossága, hogy rendkívül kompakt méretűre lehet összehajtani őket, az új modellek pedig kifejezetten halk propellereket kaptak, így a repülési élmény kevésbé zavarja a többi jelenlévő időtöltését (és a videófelvételeken sem olyan hangosak).
A Mavic 2 drónok rendkívül reszponzívak, és gyorsak, persze a sebességük attól is függ, hogy milyen módban használjuk őket. Külön előny, hogy az új generáció minden irányban (elől, hátul, alul, felül, és kétoldalt) rendelkezik akadályérzékelőkkel, így egy nagyon biztonságos repülési élményt kínálnak.
A Mavic 2 Pro és Mavic 2 Zoom valójában szinte komplett másai egymásnak, és kizárólag csak kamerafelszereltségükben különböznek. A Zoom modell objektíve veszteséges optikai nagyításra képes, míg a Pro modell profibb videós funkciókat kínál. Teljes összehasonlításunkból megtudhatod, hogy mik a legfontosabb különbségek a két modell között!
Súly: 300g
Méretek: 143 x 143 x 55mm
Távirányító: Opcionális
Videó: 1080p@30
Fénykép: 12MP
Akkumulátor: 16p
Hatótáv: 100m/2km (távirányítóval)
Csúcssebesség: 50km/h
Pozitívumok:
• Elképesztően kompakt
• Kézmozdulatokkal vezérelhető
• A Quickshot módok kreatívabb felvételeket tesznek lehetővé
Negatívumok:
• Rövid repülési idő
• Nagyon rövid röptávolság Wi-fi kapcsolat mellett
• Nem jár hozzá távirányító gyárilag
Ha valaki kitűnő ár/érték arányt keres, akkor a Spark nagyon sok pontot kipipál a kívánságlistáról. A drón ugyan nem összehajtható, de nem is igazán van szüksége erre, mert még így is kényelmesen elfér az ember tenyerén.
A Spark egy nagyon okos kis készülék, ugyanis akár kézmozdulatokkal is vezérelhető (vagy persze okostelefonnal is), és egy tenyérről is képes a levegőbe emelkedni. A kézmozdulatok egy ideig szórakoztatók ugyan, de nem kínálnak nagyon mély, precíz navigációt – ahhoz mindneképpen az alkalmazásra lesz szükség.
A Spark legnagyobb hátrányai, hogy nem sokáig képes a levegőben maradni, és csupán FullHD (1080p) videófelbontást kínál (ami igazság szerint az emberek többségének bőven elegendő lesz). A csomagban távirányítót sem kapunk – ezt külön lehet (és érdemes is) megvásárolni a Sparkhoz, amit érdemes beleszámolni a tényleges árba.
Súly: 430g
Méretek (összehajtva): 168 x 83 x 49mm
Távirányító: Van
Videó: 4K@60FPS
Fénykép: 12MP
Akkumulátor: 21p
Hatótáv: 10km
Csúcssebesség: 68km/h
Pozitívumok:
• Hordozhatóság
• 4K@100 Mbps
• Intelligens akadályelkerülés
Negatívumok:
• Viszonylag rövid repülési idő
A DJI Mavic Air egy rendkívül jól összerakott, és elképesztően jól felszerelt drón, legalább is funkciók terén. A legtöbb embernek ez a tökéletes ár/érték arányú készülék, aminél többre valószínűleg sosem lesz szükségük. Intelligens akadályelkerülő rendszerének köszönhetően (az érzékelők előre, lefelé, és hátrafelé „látnak”), a drón nem csak figyelmezteti a pilótát a közelgő akadályról, hanem bizonyos esetekben képes automatikusan ki is kerülni azt (például ha egy fával, vagy fallal találja szemben magát).
Az Air nagyon kompakt, és még a távirányítóról is le lehet csavarni a joystickeket, hogy kevesebb helyet foglaljon a készülék mellett.
A nagy ész azonban gyorsan fel is éli az erőforrásokat, és az Air csupán 21 percig képes a levegőben maradni (ami realisztikusabb körülmények között 19-20 perc között mozog majd). Mint a legtöbb DJI drónt, az Airt is be lehet szerezni Fly More csomagban, amiben valójában olyan dolgok vannak, amikre minden komolyabb pilótának egyébként is szüksége lenne, szóval ezt érdemes belekalkulálni az árba.
Súly: 1375
Átmérő: 350mm (propellerek nélkül)
Távirányító: Van
Videó: 4K@60FPS
Fénykép: 20MP
Akkumulátor: 25p
Hatótáv: 7km
Csúcssebesség: 72km/h
Pozitívumok:
• Nagy képérzékelő
• Alanykövetés
Negatívumok:
• Lényegesen nagyobb méret, mint a többi DJI drón esetében
• Mélyre kell nyúlni érte az ember zsebében
A Phantom 4 Pro V2.0 a legendás vonal legutóbbi tagja. Kialakításában habár nem olyan barátságos, mint az összehajtható drónok, ezt a flexibilitást stabil vázzal ellensúlyozza, így egy biztonságos választás bármelyik profi számára. Ha a méret (és a pénz) nem akadály, akkor ez a neked való drón.
A 4-es Phantom 2-es verziójú iterációja halk propellereket és OcuSync rádiós jelátvitelt kínál, ami 1080p-s videóközvetítést tesz lehetővé a drón és a pilóta távirányító készüléke között.
Érdemes megjegyezni, hogy aki jelenleg egy korábbi Phantom 4 Pro tulajdonosa, annak valószínűleg nem lesz szüksége váltásra, habár ha a legszebb felvételekre vágysz, akkor az 1”-os képérzékelő verhetetlen minőséget kínál.
Súly: 4000g
Méretek: 605mm átmérő
Távirányító: Van
Videó: 5,2K@24
Fénykép: 20,8MP
Akkumulátor: ~25p
Hatótáv: 7km
Csúcssebesség: 94km/h
Pozitívumok:
• Cserélhető objektíves kamerarendszer
• Masszív váz és pótakkumulátor-rendszer
• Két személy vezérelheti (egy pilóta, és egy operatőr)
Negatívumok:
• Stúdiókra árazott készülék (ahogy a kiegészítők is)
• A propellereket helyre kell igazítani
A DJI Inspire 2 javarészt az Inspire 1 designját örökölte meg, aminek köszönhetően a propellerek nem lógnak bele a felvételek többségébe (ez egy gyakori probléma az olcsóbb, például a Phantom modelleknél). A 2-es modell magnézium vázat kapott, ráadásul biztonsági redundancia is ügyel a készülékre.
Biztonsági redundancia alatt a dupla akkumulátort értjük, amiből mindkettő a készüléken kell legyen a repüléshez, és összesen 25 percig képesek a levegőben tartani az Inspire 2-t. Itt érdemes megjegyezni, hogy egy második akkumulátor szett tovább növelheti az egész csomag árát.
Az X4S kamera minősége a Phantoméhoz hasonlítható, míg az X5S nagyobb szenzorára micro 4/3-os zoom objektíveket is lehet rögzíteni. A probléma ezzel az opcióval az, hogy tovább csökkentik az egyébként sem fényes repülési időtartamot. Aki szeretné áthidalni ezt a problémát, annak bizony vállig a zsebébe kell nyúlnia a Zenmuse X7-es kameráért.
Az Inspire 2 természetesen temérdek funkcióval rendelkezik, köztük fejlett képalany-követéssel, és dupla operátoros móddal, ami lehetővé teszi, hogy a pilóta a készüléket, az operatőr pedig a kamerát kezelje anélkül, hogy két dologra kelljen figyelniük egyszerre.
Súly: 80g
Méretek (összehajtva): 98 x 93 x 41mm
Távirányító: Nincs
Videó: 720p
Fénykép: 5MP
Akkumulátor: 13p
Hatótáv: ~100m
Csúcssebesség: 29km/h
Pozitívumok:
• Rendkívül baráti ár
• Tökéletes házon belüli repülésre
• Nagyszerű gyakorló eszköz programozóknak
Negatívumok:
• Csak telefonra képes felvételeket rögzíteni, amikbe így a jelátviteli hibák is belekerülnek
• A hatótáv a 100m-t is alig éri el
• Egy helyben fixált, előre néző kamera
A Tello éppen annyira Ryze termék, mint amennyire DJI is. Ez a koprodukciós szerkezet egy igazi mérnöki minicsoda, ráadásul a többi itt felsorolt drónhoz képest szinte fillérekért be lehet szerezni. 720p-s videó, és 5 megapixeles fotófelbontása ellenére meglehetősen jó minőségű felvételeket készít, és mivel közvetlenül a távirányítóként használt telefonra rögzít, így azokat az ember azonnal meg is oszthatja a közösségi médián.
Az alacsony ár miatt azonban néhány igen alapvető funkciót kell nélkülöznünk, úgymint a GPS-t, a cserélhető akkumulátort, és többnyire csak telefonnal vezérelhető (hivatalos távirányító nem is igazán létezik hozzá). A videó stabilitásáról sem egy mechanikus gimball, hanem szoftveres megoldás gondoskodik, de ennek ellenére jó minőségre számíthatunk tőle (már az is valami, hogy ilyen áron stabilizált videót kapunk).
A Tello egyedi jellemzője, hogy szabadon programozható különféle mutatványok és egyéb manőverek elvégzésére. Remek kis készülék azoknak, akik még csak most ismerkednek a programozás világával, de a tapasztaltabb kódszövők is biztosan jól elszórakoznak majd vele.
Súly: 1995g
Méretek (összehajtva): 520 x 310mm
Távirányító: Van
Videó: 4K@60FPS
Fénykép: 20MP
Akkumulátor: 28p
Hatótáv: 1,6km
Csúcssebesség: 49km/h
Pozitívumok:
• 6 rotoros kialakítás
• Intel érzékelők
• Napellenző, extra akkumulátor és más kiegészítők gyárilag a dobozban
Negatívumok:
• Hatótáv
• Kényelmetlen távirányító
• Az akkumulátorokon nincs kijelző
Listánk egyetlen olyan tagja, amit nem érintett a DJI keze, a Yuneec Typhoon H Plusnak komoly versenymezőnnyel kell megküzdenie a drópilóták forintjaiért. Szerencsére a Typhoon H Plus kamerája van olyan izmos, mint a Phantomé, ráadásul 4 helyett 6 rotor gondoskodik az irányításról és a váz stabilitásáról is (ennek köszönhetően a Typhoon H Plus még akkor is képes biztonságosan landolni, ha az egyik rotor valamilyen okból működésképtelenné válna a levegőben).
Az Intel számára nem újdonság az informatika, így nem kis dolog, hogy a Typhoon H Plus akadályérzékelőit a neves márka biztosította. Az alanykövető rendszer nagyon is figyelemre méltó, a távirányító kényelmetlen lehet ugyan, de egy 7 colos kijelző díszeleg rajta, és a dobozban még egy extra akkumulátor is helyet kapott, így az ember nem kap keveset a pénzéért.
A Yuneec drón hátránya DJI modellekkel szemben, hogy sokkal kisebb hatótávolságot kínál, ami néhányaknak kissé lelombozó lehet. A távirányító továbbá messze nem olyan barátságos (vagy kényelmes), mint a DJI drónoké.
199.900
DroneXpert.hu a drónspecialista most kitalált neked egy remek akciót! Repülj gondtalanul és...
29.490 Ft
A DJI Tello drón az új érdekesség a drón piacon. Ismerd meg Te is ezt a fantasztikus...
699.900 Ft
A Phantom 4 Pro V2.0 és a Phantom 4 Pro+ V2.0 esetében a drón felépítése, kamerája teljesen...
399.490 Ft
A nyár végével két új DJI drónnak is örülhetünk, a DJI Mavic 2 Pro drónnal, a profiknak...
559.900 Ft
• TYPHOON H alapjaira épült, továbbfejlesztett modell: nagyobb motorok, szélesebb karok...